Koło Naukowe Optyki i Fotoniki UW

IEEE Photonics Student Branch

University of Warsaw IEEE Photonics Student Branch Chapter

University of Warsaw IEEE Student Branch

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) to największa na świecie organizacja zawodowa, zrzeszająca ponad 420 tys. członków ze 160 krajów. Wbrew nazwie obejmuje nie tylko obszary elektryki i elektroniki, ale również 39 dziedzin satelickich, za które odpowiadają odpowiednie stowarzyszenia (IEEE Societies). Najbliższym nam jest oczywiście IEEE Photonics Society, działające pod różnymi nazwami od 1965 roku i wspierające rozwój i popularyzację optyki, fotoniki, komunikacji kwantowej i ich zastosowań.

IEEE Photonics Society wspiera badania naukowe i aplikacyjne, organizuje lub sponsoruje konferencje i warsztaty na całym świecie, zapewnia wsparcie dla pokazów popularyzacyjnych, programy grantowe dla studentów oraz utrzymuje szereg renomowanych czasopism naukowych.

W 2019 roku staliśmy się jednym z ponad 2600 oddziałów studenckich IEEE, a także oddziałem studenckim IEEE Photonics. Współpraca KNOF z IEEE Photonics to m.in.:

• dofinansowanie projektów Koła
  • zapraszanie naukowców z całego świata na wykłady i spotkania
  • dostęp do wybranych czasopism naukowych
  • zaopatrzenie w materiały do pokazów
  • możliwość aplikowania o różnorodne granty

Uczestnicząc w KNOF nie musisz być członkiem IEEE, chociaż naprawdę warto! Aby zostać członkiem IEEE należy zarejestrować się na ich stronie internetowej i wnieść opłatę w wysokości 20 USD/rok. Warto na ten temat porozmawiać ze swoim opiekunem naukowym – być może zgodzi się sfinansować Twoje członkostwo.