SPIE Student Chapter

University of Warsaw SPIE Student Chapter

SPIE – The International Society for Optics and Photonics jest organizacją naukowo-techniczną skupioną wokół rozwoju optyki, optoelektroniki i fotoniki oraz zwiększenia oddziaływania tych dziedzin na społeczeństwo.

SPIE realizuje te cele poprzez organizację konferencji naukowych, targów i programów edukacyjnych oraz wydawanie czasopism związanych z zastosowaniem fotoniki m.in. w biologii, medycynie, energetyce, litografii czy astronomii. SPIE utrzymuje również wiele portali dla profesjonalistów z dziedziny.

SPIE posiada ponad 18 tysięcy członków z ok. 166 krajów, a jej biblioteka liczy przeszło 460 tysięcy artykułów naukowych, która to liczba zwiększa się o ok. 18 tysięcy rocznie.

Organizacja przyznaje wiele nagród wyróżniających badania naukowe, osiągnięcia techniczne, osiągnięcia w dziedzinie edukacji na rzeczy optyki i fotoniki, czy pracę na rzecz społeczności członków, a także kilkadziesiąt stypendiów dla uczniów i studentów zainteresowanych optyką.

Współpraca KNOF ze SPIE daje liczne korzyści:

• łatwiejsze wyjazdy na konferencje
  • finansowanie projektów Koła
  • zapraszanie do Warszawy zagranicznych naukowców
  • dostęp do wybranych czasopism naukowych
  • zaopatrzenie w materiały do pokazów popularyzujących naukę

Uczestnicząc w KNOF nie musisz być członkiem SPIE, chociaż naprawdę warto! Aby zostać członkiem SPIE należy zarejestrować się na tej stronie i wnieść opłatę w wysokości 20 USD/rok. Warto na ten temat porozmawiać ze swoim opiekunem naukowym – być może zgodzi się sfinansować Twoje członkostwo.

Będąc Studenckim Członkiem SPIE uzyskujesz następujące korzyści:

• zniżki na konferencje współorganizowane przez SPIE
  • możliwość uzyskania grantu na dojazd na wydarzenia organizowane przez SPIE
  • pulę darmowych pobrań publikacji naukowych z bazy SPIE
  • subskrypcję wybranego czasopisma naukowego z wydawnictwa SPIE
  • dostęp do kursów online wspierających rozwój zawodowy
  • możliwość aplikowania o stypendia

W 2017 roku członkowie KNOF zdobyli 4 stypendia spośród 6 przyznanych w Polce (88 na Świecie).