Konferencje OSA oraz ISE

Podczas tegorocznych wakacji członkowie KNOF uczestniczyli w międzynarodowych konferencjach podczas których budowali sieć kontaktów z przedstawicielami zagranicznych kół naukowych zajmująch się szeroko pojętą optyką i fotoniką. Piotr Węgrzyn uczestniczył w dwóch wydarzeniach odbywających się w Waszyngtonie, DC. Podczas OSA Student Leadership Conference Piotr brał udział w trzydniowycm intesywnym programie wydarzeń który dał mu możliwość pracy nad własnymi umiejętnościami miekkimi oraz umożliwił nawiazanie kontaktów z inspirującymi mówcami oraz wspniałymi studentami. Następnym wydarzeniem w USA była odbywająca się co roku konferencja Frontiers in Optics + Laser Science, która jest głównym spotkaniem The Optical Society. Piotr Węgrzyn zaprezentował na tym wydarzeniu plakat opisujący wyniki jego pracy naukowej.

Justyna Piwowar uczestniczyła w 69th Annual Meeting of the ISE podczas którego  zaprezentowała plakat „Electrooxidation of HCOOH and C2H5OH on vacuum deposited Au@Pt system – analysis of catalytic and electronic properties” oraz uczestniczyła w licznym kursach, które pomogą jej w karierze naukowej.

Wyjazdy zostały dofinansowanie ze środków Rady Konsulatacyjnej ds. Studenckiego Ruchu Naukowego na Uniwersytecie.