• To wydarzenie minęło.

Physics and what next? Meeting with dr Anna Szkulmowska.

7 marca 2019 @ 16:15 - 20:00

Cześć Kochani,

Zbliża się kolejne spotkanie Koła Optyki i Fotoniki
oraz wszystkich jego sympatyków.

Kiedy : 7. marca o godzinie 16.15

Gdzie : W sali B2.38, w nowym budynku FUW-u

Zapraszamy serdecznie, zwłaszcza że będziemy mieli przyjemność gościć inspirującą panią doktor Anię Szkulmowską…
Jeśli ktoś jest zmęczony sesją i porzebuje złapać wiatr w żagle przed rozpoczynającym się nowym semestrem, warto wpaść i posłuchać o tym, jakie umiejętności cenione przez pracodawców nabywamy studiując fizykę i jak warto postępować, by te umiejętności mądrze w przyszłości wykorzystać.

Pani Doktor na co dzień zajmuje się wdrażaniem technologii w przemysł i nasze codzienne życie, jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz kilku wyjątkowych patentów, przede wszystkim na tomograf optyczny do bezbolesnego i nieinwazyjnego obrazowania tkanek oka, który zaprojektowała w zespole naukowców związanych z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tomograf był wówczas najszybszym tego rodzaju urządzeniem na świecie i niedługo potem został wprowadzony do seryjnej produkcji.

Po wykładzie przygotowanym przez Panią Annę zapraszamy tradycyjnie na integrację w pobliskiej knajpce:)

Hi Dears,

The next meeting of the Optics and Photonics Student Chapter and all its affiliates is approaching.

When : 7. March at 16.15

Where : In room B2.38, in the new FUW building

We invite you cordially to an inspiring meeting with a doctor Ania Szkulmowska….
If you’re tired by the exams and you would like to unwind before the beginning of the new semester, it is worth to drop by and listen about which of the skills students of the Faculty of Physics aquire are most desired by the employers.

Dr Szkulmowska is an abouthor of dozens scientific publications and several exceptional patents. The most interesting beeing a patent for optical tomography for painless and non-invasive imaging of eye tissues, which she designed in a team of scientists associated with the Institute of Physics of the Nicolaus Copernicus University in Toruń. The Tomograph was then the fastest device of this kind at the time and soon afterwards it was introduced into serial production.
After the lecture we traditionally go closeby pub to enjoy ourselves.

Cheers!

Data: