Organizujemy warsztaty!

Organizujemy warsztaty!

 

W sobotę, 26. listopada 2011 (Dzień Otwartych Drzwi na FUW) w godz. 9:00-15:00 (z przerwą w godz. 12:00-13:00 i krótkimi przerwami w trakcie) w sali SSD na Hożej 69 odbędą się Warsztaty „Basic Classical and Quantum Optics in light of Non-Interaction of Waves” prowadzone przez prof. Chandrasekhara Roychoudhuri (University of Connecticut i Femto Macro Continuum, Connecticut, USA).

Warsztaty (w języku angielskim) przeznaczone są dla studentów i uczniów ostatnich klas liceum. Zainteresowanemu odbiorcy pozwolą na nowo spojrzeć na kilka prostych i mniej prostych zjawisk optycznych i zaproponują proces myślowy, pozwalający rozwiązać wiele pozornych paradoksów w dziedzinach takich jak interferometria, optyka kwantowa, transformata Fouriera czy fotodetekcja.

Warsztaty przeprowadzone będą w formie trzech wykładów, których znaczną częścią będzie dyskusja ze słuchaczami. Tutaj znajdziecie abstrakty wykładów.

Prof. Roychoudhuri będzie także gościem Seminarium optycznego (czwartek, 24.11.2011, godzina 9:15, sala SSD na Hożej 69) z wykładem „Re-interpreting the physics of coherence in light of Non- Interaction of Waves, or the NIW-Principle”. Serdecznie zapraszamy zarówno na seminarium, jak i na warsztaty!